For good. For ever.¬ģ
x

2014 Scholarship Recipients

Group photo 7.14 1A. Gordon Houff Memorial Scholarship, Rayah Martin, Stuarts Draft High School

Christopher DeWitt Rockwell Memorial Scholarship, Aine Waller, Riverheads High School

Community Scholarship for Excellence, Alina Young, Stuarts Draft High School

Ethel Driver Memorial Scholarship, Breanna Woolf, Fort Defiance High School

Ethel Driver Memorial Scholarship, Kyle Harris, Bridgewater College

Fritz Stout Memorial Scholarship, Vanessa Rodriguez, Blue Ridge Community College

Ganelle Hargrove Cook Scholarship, Micaela Escudero, Blue Ridge Community College

Ganelle Hargrove Cook Scholarship, Marianela Laconi, Mary Baldwin College

INVISTA, Inc. Scholarship, Natalie Cascario, Robert E. Lee High School

INVISTA, Inc. Scholarship, Ryley Stevens, Waynesboro High School

John W. Greene Memorial Scholarship, Chelsea Almarode, Southern New Hampshire University

John W. Greene Memorial Scholarship, Daniel Jones, Pensacola Christian College

John W. Greene Memorial Scholarship, Danielle McCormick, Waynesboro High School

John W. Greene Memorial Scholarship, David Jones, Old Dominion University

John W. Greene Memorial Scholarship, Justin Rohr, J. Sargeant Reynolds Community College

John W. Greene Memorial Scholarship, Lucas Robinson, Art Institute of Pittsburgh

John W. Greene Memorial Scholarship, Miranda Beard, Liberty University

Kenneth L. Jones Memorial Scholarship, Lakin Simmons, Robert E. Lee High School

Lindsay Ree Hyson Memorial Scholarship, Madelin Bender, Waynesboro High School

Louis & Emily M. Spilman Scholarship, Zachary Pereles, Waynesboro High School

Louis & Emily M. Spilman Scholarship, Elise Scheeren, James Madison University

Mark Tinsley Scholarship, Sarah Kullman, Robert E. Lee High School

Mark Tinsley Scholarship, Corte Allen, The Culinary Institute of America

Martin Lightsey Scholarship for Technical Education, Casey Gailey, Riverheads High School

Martin Lightsey Scholarship for Technical Education, Mark Jackson, Riverheads High School

Martin Lightsey Scholarship for Technical Education, David Eiker, Robert E. Lee High School

Morgan R. Funk Memorial Scholarship, Samantha Harvey, Riverheads High School

Norman St. Laurent Scholarship, Epping High School, Taylor Barnes

Peter Veglahn Memorial Scholarship, James Madison University, Annika Wilcox

Richard A. Hobbs Scholarship, Winnacunnet High School, Philip Sheehy

R. S. Yeago, Jr. Scholarship, Mary Desmond, Riverheads High School

Roy B. Martin Memorial Scholarship, Kimberly Daw, Stuarts Draft High School

Roy B. Martin Memorial Scholarship, Aysha Adrees, Waynesboro High School

Roy B. Martin Memorial Scholarship, Dallas White, Eastern Mennonite University

Roy B. Martin Memorial Scholarship, Kiera Rohan, Virginia Commonwealth University

The McSwain Scholarship, Natalie Cascario, Robert E. Lee High School

Tyler James Grimm Memorial Scholarship, Earl Christopher, Uniontown Area High School

V. Francis and Susan S. Reynolds Scholarship, Tabatha Steed, Waynesboro High School

Waynesboro High School Alumni Scholarship, Alan Jackson, Waynesboro High School

Translate ¬Ľ